Wiosna w pełni- jak to wykorzystać w fotografowaniu?

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Po zimie wszystko budzi się do życia. Pojawiają się pierwsze pąki na drzewach, trawa robi się zielona, zaczynają kwitnąć kwiaty. Oprócz tego wiosną są dłuższe dni i lepsze światło do wykonywania pięknych zdjęć. Na wiosnę budzi się również w nas większa energia do działania, do zrobienia czegoś nowego. A to wszystko za sprawą Słońca i jego ciepła spływającego na świat. Przyroda budzi się do życia dlatego warto wziąść aparat do ręki i zacząć pstrykać zdjęcia. Na co zwrócić uwagę?

Co fotografować na wiosnę?

Gdy odczuwalna temperatura wzrasta a dni stają się coraz dłuższe, rośliny budzą się do życia, wypuszczają liście lub zakwitają. Wiosna to najlepszy okres na wyjście z domu z aparatem fotograficznym. Można za jego pomocą uwiecznić zmieniającą się przyrodę. Sfotografuj pierwsze pączki na drzewach, niebo, kwiaty w ogródku. Wybierz się do parku na spacer, nie zapomnij o aparacie. Porób zdjęcia promieni słonecznych przebijające się przez drzewa, szukaj pierwszych oznak wiosny i fotografuj. Wiosna to też jedyny taki moment w roku kiedy kwitną drzewa, dlatego warto zrobić im zdjęcia. Nie zapomnij również o kwiatach. One też mają pączki bądź kwitną, a ich kolory warto uwiecznić na zdjęciu. Spróbuj złapać urok wiosny na swoich zdjęciach. Wykorzystaj ładną pogodę i wybierz się na wycieczkę rowerową poza miasto. Uwiecznij na zdjęciach wszystko co Ci się spodoba. Robiąc zdjęcia skupiaj się na tym, aby wykonywać je dobrze. W domu będziesz miał co przeglądać i w czym wybierać.

Co jeszcze możesz zrobić?

Postaraj się zobaczyć otaczającą Cię przyrodę z innej perspektywy niż zawsze. Zrób fotografie makro. Zastosuj w obiektywie pierścienie odwrotnego mocowania, które umożliwiają fotografowanie z bardzo dużymi powiększeniami. Na takie zdjęcia najlepiej wybrać się z samego rana. Sfotografuj zwierzątka i owady na tle rosy błyszczącej się na trawie. Jeśli Ci się uda to będziesz miał super pamiątkę z wiosennego fotografowania. Nie czekaj tylko łap aparat w ręce i uwieczniaj piękną polską wiosnę.