W jaki sposób wykonać dobre zdjęcie telefonem?

Obecnie każdy telefon wyposażony jest w aparat fotograficzny. Producenci telefonów prześcigają się w tworzeniu aparatów o coraz lepszych parametrach. Jedną z kluczowych funkcji każdego smartfona jest aparat. Zamiast kupować aparat kompaktowy, lepiej kupić telefon z lepszym aparatem. Obecnie zdjęcia wykonane telefonem są naprawdę wysokiej jakości. Ciekawe wydarzenia, które chcielibyśmy uwiecznić, mogą trafić się w każdej chwili. Ważne jest również to, że mamy go zawsze przy sobie i w każdym momencie możemy wykonać zdjęcia. Czy telefonem da się wykonać dobre zdjęcie?

Co trzeba zrobić?

Jak wiadomo telefon nie zastąpi porządnej lustrzanki, ale spokojnie zastąpi aparat kompaktowy. Nie ma więc powodu by nie wykorzystywać smartfona do robienia zdjęć. W tym celu poznaj ustawienia i aplikację w telefonie. Ustaw go odpowiednio przed rozpoczęciem fotografowania. Zwróć uwagę na rozdzielczość i ustawienie jakości, które powinny być ustawione na najwyższą. Warto też włączyć tryb siatki, który pokazuje linie podziału na ekranie i jest bardzo przydatny podczas robienia zdjęć.

Na co trzeba jeszcze zwrócić uwagę?

Każdy aparat fotograficzny wyposażony jest w lampę błyskową. Również w smartfonach znajdziemy lampę. Czy powinno się ją jednak używać podczas robienia zdjęć? Częstym błędem osób, które robią zdjęcia telefonem jest właśnie używanie lampy błyskowej. Efektem tego są czerwone oczy i sztucznie wyglądające zdjęcia. O wbudowanej lampie najlepiej zapomnieć i nie korzystać z niej podczas zdjęć. Równie ważne jest nie korzystanie z zoomu podczas fotografowania. Lepiej podejść bliżej, bo wtedy otrzymamy lepszy efekt końcowy. Pamiętajcie o tym, żeby bawić się podczas fotografowania. Zmieniać ustawienia i dopasowywać aparat do własnych potrzeb.