[Test aparatu] Alcatel Shine Lite

W ostatnim artykule testowałem 8 Mpix aparat marki ASUS wbudowany w model Zenfone 5. Jeśli jesteś ciekaw wyniku tej niskobudżetówki zapraszam tu. Dziś zajmiemy się nowym telefonem Alcatel Shine Lite, który od niedawna możemy wziąć na abonament w T-mobile. Detaliczna cena telefonu to ok. 750 zł. Jestem ciekaw jak wypadnie test smartfona za taką śmieszą cenę!

Kilka słów o Shine Lite

Shine Lite bardzo kojarzy się z iPhonami od Apple. Alcatel Shine Lite, którego premiera odbyła się w III kwartale 2016 został wyposażony w 5 calowy ekran LCD. Sercem tego sprzętu jest 4-rdzeniowy procesor marki MediaTek o taktowaniu 1,3 GHz. Ponadto smartfon posiada 2 GB RAMU, 16 GB wbudowanej pamięci oraz to co nas najbardziej interesuje – dwa aparaty:

  • aparat główny 13 Mpix z autofokusem;
  • aparat do “selfi” (przedni) 5 Mpix.

Testowe zdjęcie przednim aparatem

Skoro w ostatnim artykule było dużo natury to i tym razem jej nie zabraknie.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY WYŚWIETLIĆ W PEŁNEJ ROZDZIELCZOŚCI

Telefon robi w mojej ocenie bardzo dobre zdjęcia. Niestety napotkamy duży problem z przybliżaniem. Piksele są bardzo szybko widoczne, no ale to w końcu nie lustrzanka, czy budżetowa cyfrówka. Zdjęcie pokazane na samej górze, było trochę przycięte, więc proszę mi za to wybaczyć.

Moja ocena

Za taką cenę nie dostaniemy nic lepszego. Jeśli szukasz taniego telefonu z dość dobrym aparatem, który pozwoli Ci robić zdjęcia na instagrama, czy facebooka to Alcatel Shine Lite spokojnie wystarczy!