#PRO – Suszarka do papieru co i jak

Wykonanie suszarki do papieru własnymi rękami jest jak najbardziej możliwe, gdy posiadamy znajomość elektrotechniki praktycznej. Jednak to nie wystarczy. Należy mieć bardzo dobrze wyposażony warsztat oraz odpowiednie materiały. Samym systemem grzejnym może być klasyczny układ ze spiralami oporowymi tak jak w przypadku kuchenek elektrycznych oraz żarówkami, które spełniają rolę nagrzewnicy. Jest to dość proste rozwiązanie. Ma tę zaletę, że lampy w razie, gdy się przepalą można śmiało wymienić bez żadnych trudności z instalacją.

Kolejne kroki

Istotną rzeczą, którą z pewnością dowiemy się zapisując na kurs foto jest to, że budowa metalowa suszarki powinna być uziemiona jak każde przyrządy zasilane siecią elektryczną 😉 Jest to dość oczywiste, jednak dla tych co nie wiedzą polecam zapisać się na specjalistyczny kurs fotograficzny, w celu zdobycia minimalnej wiedzy z dziedziny fotografii. Uziemienie powinno być przeprowadzone miedzianym drutem często bez izolacji, łącząc powierzchnię przyrządu, którą wcześniej oczyszczamy do metalu, z kranem wodociągowym.

Coś jeszcze?

uziemienieW żadnym wypadku nie wolno łączyć z rurą instalacji gazowej. Połączenie z kranem wodociągowym zapewni zdecydowanie specjalna obejma wykonana z metalu, jedynie do tego celu przeznaczona. Często w kontaktach ściennych znajduje się przewód uziemiający. Wówczas, jeżeli w powiększalniku, suszarce, bądź kopiarce założymy specjalny sznur trzyżyłowy, łącząc w ten sposób jeden przewód z metalową obudową przyrządu, natomiast drugi koniec tego przewodu z trójbiegunową wtyczką, w takim wypadku nie jest potrzebne dodatkowe uziemianie odbiornika prądu.

Przecież…

Wystarczy jedynie korzystać z trójbiegunowego gniazda sieci elektrycznej, które posiadamy np. przy lodówce we własnej kuchni. Są to rzeczy, które warto znać, ponieważ mogą one nam ułatwić życie i które zdobędziemy zapisując się na zwykły kurs fotograficzny, dostępny w każdym kraju na całym świecie i nie kosztuje wiele, bywa również, że jest on zupełnie darmowy, co powinno nakłonić wielu do skorzystania z tej możliwości.