Jak nauczyć się dobrze fotografować?

W obecnych czasach praktycznie w każdym domu znajduje się aparat fotograficzny. Większość z nas uważa, że wystarczy nacisnąć przycisk a aparat sam wykona piękne zdjęcia. Niestety tak nie jest. Żeby robić obojętnie jakim aparatem dobre zdjęcia zapoznaj się z naszymi poradami. Postaram się opisać co trzeba się nauczyć, aby w pełni wykorzystywać możliwości swojego aparatu. Czego trzeba się nauczyć?

Od czego zacząć?

Przygodę z aparatem najlepiej rozpocząć od dokładnego przestudiowania jego instrukcji obsługi i zapoznania się z możliwościami aparatu. Trzeba wiedzieć jak działa aparat, co to jest przesłona i jaki jest czas naświetlania. Jeśli czegoś nie będziesz rozumiał to szukaj odpowiedzi w internecie. Baw się aparatem i testuj różne ustawienia, fotografuj na automacie. Jeśli nauczysz się obsługi aparatu to będziesz mógł go świadomie używać. Idealnym rozwiązanie dla początkującego fotografa jest, gdy może korzystać z porad doświadczonego nauczyciela. Przy jego pomocy zostanie wprowadzony płynnie w świat fotografii. Jednak bardzo mało osób może korzystać z takiej pomocy, dlatego trzeba samemu nauczyć się wielu rzeczy o fotografowaniu. Najlepiej przysłużą się do tego książki np. ,,Podręcznik fotografii” Johna Hedgecoe czy filmiki na YouTube, bądź blogi o fotografowaniu na internecie. Obecnie dostępnych jest dużo materiałów pomocnych przy nauce fotografowania.

Co jeszcze warto robić?

Przede wszystkim fotografuj. Nie rozstawaj się z aparatem, rób zdjęcia w każdej możliwej chwili. Nauczysz się w ten sposób wielu istotnych rzeczy, które pomogą Ci dostrzec i uzupełnić braki w wiedzy. Oglądaj na internecie zdjęcia innych fotografów, porównuj ze swoimi. Zobaczysz, wtedy czym się różnią od Twoich. Najważniejsze jest żebyś nie rozstawał się z aparatem i fotografował dosłownie wszystko co zobaczysz, a wkrótce zobaczysz różnicę w swoich zdjęciach.