„Koncert życzeń” w fotografii.

Automatyzacja wszelkich aparatów fotograficznych poszła już tak daleko, iż w prasie zagranicznej brakuje już urządzenia, które mogło by oceniać dokonany przez fotografa wybór tematu. Faktycznie automatyczne ustalenie warunków ekspozycji jest już szeroko rozpowszechnione. W ostatnich latach zapanowała nawet moda na samoczynny przesuw błony oraz naciąg migawki. Już dwie wytwórnie zlikwidowały w niektórych modelach odnośną dźwignię.

Od czasu powstania prototypu Canon Auto Focus 35 w 1963 roku (to aparat pokazany na zdjęciu), który został zbudowany na zasadzie pomiaru kontrastu na matówce, zostały prowadzone prace nad specjalnymi układami nastawiającymi samoczynnie na ostrość. Najnowszy model Canon EF 35 M posługuje się wahliwie umieszczoną diodą elektroluminescencyjną E, która wysyła promienie podczerwone. Jednak szczegółowe informacje na ten temat uzyskamy zapisując się na kurs fotografii.

Dioda i jeszcze raz dioda

Warto jednak wspomnieć, że ruch obrotowy diody, który połączony jest mechanicznie z wysuwem obiektywu, ulegnie zatrzymaniu wtedy, gdy jej promienie natrafią na najbliżej położony w osi obiektywu przedmiot zdjęcia, jak również odbiją się od niego, co w ostatecznym wyniku spowoduje maksymalny wzrost promieniowania podczerwonego, który jest odbierany przez czujnik S. Kiedy zatem przejdzie to maksimum, czujnik natychmiast wysyła sygnał blokujący obiektyw, który jest w położeniu optymalnym ze względu na ostrość odwzorowania przedmiotu, który odbija promienie.
honeywell

Głównie w Ameryce

Firma Honeywell, która ma swą siedzibę w Ameryce i jest doświadczona w miniaturyzacji urządzeń sterujących pojazdami kosmicznymi jak również pociskami rakietowymi, skusiła się na zbudowanie czarnej skrzyneczki, którą śmiało można sprzedawać znanym producentom aparatów fotograficznych, którzy zaczynając karierę ukończyli wcześniej kurs foto i mogą śmiało rozkręcać własny interes. Dlatego róbmy kurs fotograficzny nie tylko dla własnej wygody, ale także w celu zdobycia jak największej wiedzy w dziedzinie fotografii, gdyż jest ona coraz bardziej potrzebna w dzisiejszym świecie.

6 myśli na temat “„Koncert życzeń” w fotografii.

  1. Ja się tylko zastanawiam skąd Ty bierzesz pomysły na takie posty

  2. Niesamowicie opowiadasz o tym wszystkim!

  3. Gdzie się tego nauczyłeś?

  4. Wpis dobry, choć z autorem do końca się nie zgodzę

  5. Jak można się z tobą skontaktować?